Miasteczko w chmurach

Śniłem pewnego wieczora o dziwnym miasteczku.
Znajdowało się wysoko w chmurach.
Mury są we mgle. Chodniki jak z bawełny.
Rzeki są z ryżu, a góry z bitej śmietany.
Zauważyłem tam bardzo dużo znanych osób.
Asterixa, Supermana, Piotrusia Pana. Widziałem Harry Pottera na swojej magicznej miotle.
Arlekina, Lucky Lucka, Dzwoneczka, uroczą wróżkę.
Mój sąsiad, głowa w chmurach, który nie przestaje marzyć.

Spróbujcie się wdrapać, łatwo go zobaczyć. Wystarczy się nudzić, a potem w to uwierzyć.
Czekać z otwartą buzią by minął czas.
Wy także spróbujcie właśnie w ten sposób, chociaż żeby zobaczyć.
Do widzenia, do zobaczenia, udanej podróży.
Przyjedźcie kiedyś by nas odwiedzić.

Dzieci podczas lekcji języka, wyciąg , 6/7
 
Pewnego razu miałam sen: wieczorem, chciałam wyjść by zaczerpnąć powietrza, wzięłam ze sobą parasol. Pomyślałam, że będzie padać deszcz. Przyszła moja siostra. Miała ze sobą wachlarz i tak mocno wachlowała, aż uniosłam się z moim parasolem.
Bianca, 8
 
Wszyscy w szkole dostali prezenty i Dylan otrzymał zielone mydełko o zapachu jabłuszka. Wypróbował je, jego włosy stały się cale zielone i wszyscy się śmiali…ale Dylan nie był wcale zadowolony.
Bahia, 6/7
 
Przyśnił mi się koń którego zaatakował lis. Pojawił się chłop i udało mu się lisa przegonić. Kiedy uciekł lis, pojawił się znowu koń by podziękować chłopowi i od tego momentu stali się dobrymi przyjaciółmi.
Laura, 9
Kot ropucha!

Kot Loica i Bahi nie znosił kiedy wychodzili do szkoły i właśnie w tym momencie kot stawał się ropucha. Szybko szybko zmieniał się w kota przed ich przyjściem…
czasem udawało mu się mówić…
Pewnego dnia chciał zobaczyć gdzie oni idą. Poszedł także do szkoły, schował się pod stół, blisko stóp Bahi. Nauczycielka zapytała kto jest pod stopami Bahi? Bahia nie wiedział, ale to był jego kot, bardzo przejęty, ze został odkryty i który przemienił się szybko w kota ropuchę, czerwoną i niebieską. Straszył wszystkie dzieci i skakał po wszystkich stołach.
Jocelyn, 6/7
 
Marze o tym by w każdym złym człowieku zapaliło się światło.
Laura, 10 (patrz : rysunek)
 
Pewnego razu śniłem, że padał śnieg pod wodą.
Maurice, 8
 
Jest piękny dzień. Ramona znowu próbuje magii. Ma w rękach balony. Nagle zaczyna padać deszcz i wyłania się tęcza, która ochrania Ramonę i teraz może kontynuować swoje ćwiczenia z magii.
Lucie, 8
 
Pewnego razu śniło mi się, że wchodziłem na drapacza chmur. Będąc na górze, z tyłu mnie, znajdowała się kałuża, na której tak się poślizgnąłem, że aż spadłem na sam dół. Wylądowałem w moim łóżku.
Fabian, 9
 
Pewien myśliwy polował na jaguara. Myśliwy puścił bąka…i jaguar umarł.
Hugo, 6/7
 
Śniłem o tym, że wchodziłem do odkurzacza.
Tiffen, 8
 
Marzyłam o tym by stać się czarownicą. Będąc małym dzieckiem chciałam nią być – siadałam na miotle i bawiłam się wyobrażając sobie ze nią jestem latając w powietrzu.
Ale teraz miałam piękny sen. Byłam dobrą czarownicą która wprowadzała wszystko w nieład, ale zmieniała wszystko na lepsze. Zmieniałam (po przez czarowanie) kłócących się ludzi w spokojne gołębie. Złodzieje zmieniali się w klownów a moi rodzice w pare królewska i oczywiście stałam się księżniczką czarownic.
Katharina, 8
 
Śniło mi się, ze latałam na plecach smoka w powietrzu. To wzbudziło duże poruszenie na ziemi.
Alina, 9 (patrz : rysunek)
 
Marzę o wakacjach w chmurach.
Nikola, 11
 
Marzyłam o tym by tańczyć balet w kosmosie miedzy gwiazdami. Gwiazdy są moja publicznością i zapalają się patrząc na mnie. Jestem bardziej niż szczęśliwa i lekka (w stanie nieważkości). Ludzie na ziemi obserwują ten piękny spektakl na niebie. Są także bardzo szczęśliwi że mogą zobaczyć taki wspaniały spektakl.
Julia, 9
 
Mój koszmar: jest noc i pełnia księżyca. Zapomniałem o czymś na dworze i poczułem się zagrożony, ale musiałem wyjść, ponieważ to był mój Game-Boy. Natychmiast wyskoczył za mną ogromny zielony potwór. Wziął mnie i trzymał przed ziejąca ogniem rośliną. Byłem w ogniu. Ale nagle coś dziwnego mnie uratowało. W między czasie, w domu, były także straszne potwory i co było najgorsze – dom się cały ożywił. Dom i potwory zabiły moją rodzinę. Było to tak przerażające ze obudziłem się ze strachu. Na szczęście był to tylko koszmar.
Pascal, 8
 
Byłem szpiegiem, wchodziłem po schodach, gdzie było mnóstwo stopni. Kiedy dotarłem na górę było napisane, że było ich 500.000. Był tam wielki skarabeusz, który mnie ukąsił. Musiałem znaleźć sekretne drzwi, gdzie mogłem odnaleźć pistolet z 5 nabojami, by zabić skarabeusza…Ale drzwi znajdowały się za skarabeuszem i znalazłem linkę, by móc je otworzyć…sięgnąłem po pistolet i go zabiłem. I obudziłem się.
Cédric, 6
 
Marze o tym ze kwitną kwiaty, ze noce lśnią, ze ludzie dzielą się miedzy sobą, ze goja się rany, ze niemi mówią, ze mury runą i niewidomi widzą.
Tim, 8